Úvod
E-Shop
O Mně
Kontakt

 

Aromaterapie je jednou z možností působení na tělesné funkce. Můžeme ji v dnešní době vnímat jako návrat k přírodě. Příroda nám nabízí své jedinečné, nenahraditelné bohatství. Skrývá se v květech, plodech, listech, kůře i v kořenech bylin a stromů. Nejvzácnějšími poklady jsou esenciální oleje, které blahodárně, komplexně a hluboce ovlivňují lidskou duši, emoce a zdraví. Z esenciálních olejů se působením tepla postupně uvolňují vonné látky a šíří se vzduchem. Vůně stimuluje mozkové centrum, které ovlivňuje emoce a spouští příznivé a dlouhodobé hojivé procesy. Speciální druhy esenciálních olejů rovněž podporují intelektuální a analytické schopnosti mozku. Pouze 100% přírodní oleje mohou skutečně ovlivňovat lidskou mysl, náladu, emoce, nervový a imunitní systém a také stimulovat tělo k samouzdravení s konkrétními aromaterapeutickými výsledky.


Na těchto stránkách najdete kvalitní českou přírodní aromaterapeutickou kosmetiku vhodnou pro alergiky, ekzematicky i jinak postiženou kůži, stejně tak i pro normální pokožku jako podporu krásné pleti.

 

 

 

 

 

 


Aromaterapeutické preparáty respektují nároky lidské pokožky. Optimalizují ji a posilují její obranyschopnost. Pro efektní účinek je nezbytné používat pouze čisté oleje, které jsou přírodní. V aromaterapii se používají rostlinné oleje (slunečnicový, mandlový, olivový aj.), do kterých se přidávají éterické oleje. Silikonové oleje jsou oproti rostlinným nekonečně stabilní. Mají dobrou roztíratelnost a na pokožce zanechávají hebký pocit. Jsou však v přírodě nerozložitelné a postupně zanášejí pokožku, která se tak stává suchou a citlivou. Z toho důvodu je velmi důležité vybírat produkty z čistě přírodních produktů.


Molekuly esenciálních olejů procházejí plícemi i pokožkou do celého těla, proto je důležité, aby byl olej opravdu kvalitní a na ryze přírodní bázi. Je běžně dostupná spousta olejů špatné kvality, což sebou nese určitá úskalí. Nepravé éterické oleje lze poznat tak, že nosný olej je mastný, zatímco většina éterických olejů ne. Kapka čistého éterického oleje se ze savého papíru odpaří a nezanechá mastnotu, zatímco po rostlinných olejích zbyde mastná skvrna. Existuje však i několik výjimek.


Všímejte si složení kosmetických produktů. Etikety výrobků prozradí hodně. Skutečně kvalitní a opravdu přírodní produkty by neměly obsahovat:

  • Minerální oleje (paraffinum liquidum, vyráběné z ropy). Jsou běžnou složkou řady „také“ přírodních a bylinných produktů. Hojně se používají i jako základ „nejjemnějších“ dětských olejů.
  • Syntetické konzervanty jako je Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Sodium Benzoate a další.
  • Syntetické vonné látky, které mohou být příčinou vzniku alergií nebo již vzniklé alergické potíže zhoršit.
  • Syntetická barviva, používaná k dosažení estetického efektu.