Úvod
E-Shop
O Mně
Kontakt

Chlorela pyrenoidosa

Chlorela jednobuněčná sladkovodní řasa. Obsahuje širokou škálu biologicky aktivních složek. Její minerály jsou organicky vázané a tím maximálně využitelné. Obsahuje velice kvalitní bílkoviny, které jsou velmi vhodné i pro sportovce, protože rostlinné bílkoviny jsou lehce stravitelné a organismus energeticky nezatěžují. Je jedním z nejbohatších zdrojů chlorofylu. Obsahuje velké množství vlákniny, která na sebe váže toxické látky a tím umožňuje jejich vyloučení stolicí. Rovněž účinně vytěsňuje jedovaté kovy a brání jejich kumulaci v organismu. Podporuje vylučování pesticidů, dioxinů, těžkých kovů, toxinů z cigaret, toxických produktů metabolismu vznikající v tlustém střevě a dalších škodlivin. Vláknina mechanicky čistí střevní stěny od usazenin, zlepšuje peristaltiku střev, pomáhá předcházet zánětlivých procesům, očišťuje trávicí trakt od nadbytečné vody, zbytků potravy a usazenin ve střevech zpomaluje vstřebávání jednoduchých cukrů. Svým zásaditým působením reguluje pH organismu. Jde o zcela čistý produkt neobsahující žádné přísady. Nemá žádné vedlejší účinky.


O hodnotě produktu rozhoduje nejen složení, ale také jakou formou je zpracován. Chlorela je vyráběna tak, aby byl zachován maximální obsah účinných látek, a také aby tyto látky byly pro organismus přístupné a maximálně vstřebatelné. Vysokou vstřebatelnost (min. 80%) zajišťuje unikátní metoda sprašového sušení (STEAM).

Dávkování: Pro dospělého zdravého člověka cca 20 tablet denně, vždy s nejméně hodinovým odstupem od klasických léků. Chlorelu můžeme vnímat jako „koncentrovanou“ zeleninu, proto obecně platí, že dávkování závisí na životním stylu uživatele. Předávkování chlorelou (podobně jako předávkování zeleninou) nehrozí a poddávkování je zbytečné. Důležitý je pitný režim, nejlépe čistá voda, aby mohl probíhat detoxikační proces.